HarmonyOS kullanıcı sayısı 50 milyonu geçtiGeçtiğimiz haftalarda tanıtılan Huawei’nin kendi işletim sistemi HarmonyOS, kısa süre içinde 50 milyon kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı.


HarmonyOS kullanıcı sayısı 50 milyonu geçti

Donald Trump döneminde sert yaptırımlarla uğraşan ve Android lisansını kaybeden Huawei, geliştirdiği HarmonyOS isimli işletim sisteminin yeni sürümünü 2 Haziran’da tanıtmıştı.

HarmonyOS ; yalnızca akıllı telefonlara değil, aynı zamanda akıllı saatlere, akıllı ev aletlerine, araç sistemlerine ve televizyonlara da güç vercek.

50 MİLYON KULLANICIYA ULAŞTI

Yayınlanan rapora göre, 29 Temmuz’da 40 milyon civarı kullanıcıya sahip olan  HarmonyOS, şu an itibarıyla 50 milyon kullanıcıyı aştı.

Huawei Mate 9 gibi beş yıllık eski cihazların bile kullanabildiği yeni HarmonyOS güncellemesi, önümüzdeki aylarda farklı Huawei ve Honor cihazlarına da gelecek.

harmonyos

HUAWEI’NİN YIL SONU HEDEFİ 360 MİLYON

Huawei, yıl sonuna kadar 360 milyon cihaza HarmonyOS yüklenmesini bekliyor. Gelecek yıl ise bu cihazların sayısı 12,3 milyara kadar çıkacak.

Yılın son çeyreğinde; Huawei Smart Screen V 2021 serisi, Huawei Smart Screen S serisi, Huawei Smart Screen X65, Mate 20 X serisi, P30 serisi, Mate X, Huawei Enjoy 20 serisi, Huawei Maimang 9, Huawei Tablet M6, Huawei Enjoy Tablet 2 gibi cihazlar da söz konusu güncellemeye kavuşacak.

2022’nin ilk yarısında Huawei Mate 10 serisi, P20 serisi, nova5 serisi, Mate9 serisi, P10 serisi, Huawei Smart Screen V serisi, Huawei Tablet M5, Huawei Enjoy Tablet cihazları da HarmonyOS güncellemesi alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir